חנקן נוזלי

מערכות החנקן הנוזלי של חברת מחוללים, פורצות דרך בתחום ייצור החנקן הנוזלי לשימוש עצמי של מפעלים, כאשר בפעם הראשונה בישראל, ניתן לאפיין פיתרון לייצור עצמי ומקומי של חנקן נוזלי באתר הלקוח. החנקן הנוזלי נמצא בשימוש במגוון רחב של תעשיות לדוגמה: רפואה, אלקטרוניקה וחיישנים, מזון ומשקאות, חדרי קירור ועוד. המערכות מתקדמות ומשתמשות בטכנולוגיות ומוצרים מהמובילים בעולם, על מנת לספק ללקוחות פתרון אמין יציב ופשוט לתפעול, אשר מסוגל לעבוד תחת עומס 24/7 ולספק חנקן נוזלי ביציבות מוחלטת ואמינות לשנים רבות. המערכות בעלות יכולת ייצור חנקן נוזלי בין 60 לכ – 3000 ליטר ביום, המערכת עוצבה ותוכננה על מנת לספק ללקוחות את האפשרות להשתחרר מהלוגיסטיקה הרבה ומחירי רכישה גבוהים, כאשר רוכשים את החנקן הנוזלי מהיצרנים השונים.

החיסכון בעלות הייצור העצמי לעומת רכישת החנקן הנוזלי מגיעה עד לכ-60%.

 

הטכנולוגיה

על מנת לייצר את החנקן הנוזלי, אנו משתמשים במערכות לייצור חנקן גזי של חברת מחוללים, הכוללות מערכת אוויר דחוס המבוססות מדחסים בורגיים של חברת אל-אב מדחסים בעלי נצילות אנרגטית מהגבוהות שקיימות, מחולל חנקן של מחוללים בע"מ ומערכת ויסות ובקרת חנקן. על מנת להפוך את הגז לנוזל אנו עושים שימוש במערכת קריוגנית מבוססת טכנולוגיית מנוע סטירלינג. מנוע סטירלינג הוא מנוע טרמודינמי במעגל סגור, אשר הומצא לראשונה בשנת 1816 ע"י השר הסקוטי רוברט סטירלינג. המערכת הקריוגנית עושה שימוש בגז הליום (2He) כקרר, על מנת לקרר את החנקן לכ- -196oC ובכך להפוך אותו לנוזל.

חברת מחוללים גאה להציע ללקוחותיה בישראל ובעולם את מערכות החנקן הנוזלי מסדרת LNX, מערכות קומפלט אשר מייצרות לרוכש אותן חנקן נוזלי ברמה של חבר וייצר Plug and produce. פתרון קל לתפעול אמין יציב והכי חשוב חוסך הרבה מאוד כסף בעלות רכישת החנקן הנוזלי.

 

מפרט טכני

ספיקה ליחידה

2.9 - 151 ליטר מנורמל לשעה (Nl/hr)

טוהר חנקן נוזלי

98% - 99.99%

לחץ עבודה

1 - 5 באר

רמת רעש מערכת 

 72dBA 

מאגר חנקן נוזלי

200 - 2000 ליטר

מערכת קירור מים 

צ'ילר (אופציונלי)

 

מפרט עשיר בכל הדגמים:

  • בקרה חכמה לכל אחד מהמכשירים במערכת (PLC + HMI)
  • מסכי מגע צבעוניים (ברוב הדגמים)
  • קישוריות מרחוק לשליטה וקבלת מידע והתראות בזמן אמת
  • CMS משודרג במחולל החנקן
  • מדחס אוויר בעל מנוע מגנט קבוע (IE4 Premium)
  • ניתן לשלב מספר מערכות לספק כושר ייצור יותר גבוה במידת הצורך